Rockwell Automation

Naszą działalność w Katowicach zaczynaliśmy od Centrum Wspólnych Usług Księgowych świadczonych na rzecz podmiotów z grupy w regionie EMEA, usług IT, Centrum Wsparcia Technicznego Klientów w USA oraz Centrum Zakupowego dla regionu EMEA. W międzyczasie rozwinęliśmy Centrum Rozwoju Oprogramowania Przemysłowego i Centrum Rozwoju Dwóch Grup Produktów (R&D).

Po realizacji budowy obiektu przy ul. Roździeńskiej uruchomiliśmy produkcję elementów układów automatyki. Dotychczas w portfolio produkcji mieliśmy pięć produktów wytwarzanych na ok. 8 tys. m2. Są to akcesoria przemysłowe, takie jak: elektromechaniczne rozłączniki i przełączniki, elementy układów bezpieczeństwa, silniki serwo, rozdzielnice elektryczne niskiego napięcia oraz przemienniki częstotliwości średniego napięcia. Na przełomie 2012 i 2013 r. zakończyliśmy rozbudowę zakładu o kolejne 4 tys. m2. Nowa część przeznaczona jest do produkcji nowego typu silników elektrycznych, styczników, obróbki mechanicznej i chemicznej blach wykorzystywanych w naszych produktach.

W kolejnych 2-3 latach planujemy nadal poszerzać porfolio wytwarzanych produktów w katowickiej fabryce. Biorąc pod uwagę kompleksowość działalności prowadzonej przez Rockwell Automation w Katowicach, dostęp do wszechstronnie wykształconej i doświadczonej kadry to warunek konieczny dla powodzenia takiego biznesu jak nasz.

Dlatego dostępność i jakość wykwalifikowanych kadr stanowią zdecydowany atut Katowic, który pozwolił nam na rozwój. Obecnie zatrudniamy w mieście ponad 1000 osób w lokalizacjach przy ul. Roździeńskiej, w Centrum Biurowym Francuska i w oddziale przy ul. Konduktorskiej.

To właśnie katowicki zespół pracowników i wyniki ich pracy stoją za sukcesem Rockwell Automation, przyczyniając się do rozwoju naszej firmy w Katowicach w zakresie i tempie znacznie większym niż pierwotnie planowano. W konsekwencji osiągnęliśmy zadowolenie klientów wewnętrznych i zewnętrznych z jakości usług i produktów oferowanych przez oddział.

Firma rozpoczęła swoją działalność w Katowicach w maju 2006 r. w biurowcu Altus, przy ul. Uniwersyteckiej 13. Trzy miesiące później Rockwell Automation rozpoczął budowę zakładu przy ul. Roździeńskiej 13. W maju 2007 r. firma przeniosła swoją działalność z Altusa do nowo wybudowanego obiektu i rozpoczęła produkcję elementów układu automatyki. Rockwell Automation zatrudniał wtedy ok. 90 pracowników.

Obecnie w Katowicach pracuje w sumie ponad 1000 osób . Aktualna działalność produkcyjna zakładu odbywa się na powierzchni około 12 tys. m2. Katowicki oddział jest częścią korporacji Rockwell Automation z siedzibą w Milwaukee w USA. W Polsce spółka jest reprezentowana przez członka zarządu Wojciecha Krygowskiego.

Praca w Rockwell Automation

Firma aktualnie poszukuje pracowników na stanowiska: Inżynierowie, specjaliści, asystenci.

Użyj przycisku poniżej by wyświetlić aktualne oferty rekrutacyjne.

Sprawdź aktualne oferty pracy

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice